AKRA TİCARET HEYETİ Gana, 20-22 Kasım 2017
Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nden kurumumuza iletilen yazıya istinaden, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, TİM organizasyonu ve THY işbirliği ile 20-22 Kasım 2017 tarihleri arasında Gana Cumhuriyeti’ne yönelik bir Ticaret Heyeti düzenlenecek olup başkent Akra’yı kapsayacak söz konusu organizasyonda Türkiye-Gana iş forumunun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili firma görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirilmesi öngörülmektedir. Program hakkındaki detaylı bilgileri ekte bulunan dosyada bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi için alttaki dosyaları görüntüleyebilirsiniz.

Gana Akra Ticaret Heyeti 20-22 Kasım 2017-18
Gana Akra Ticaret Heyeti 20-22 Kasım 2017 Taslak Programı

Bulgaristan - Türkiye Tarım İş Forumu
Sayın Üyemiz,

Malumunuz olduğu üzere tarımsal ihracatımızın artırılması ve yeni pazarlara erişim konularında sektörümüze destek olmak amacı ile Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan “Tarım İş Forumları” son olarak Bosna Hersek’te gerçekleştirilmiştir. Siz değerli katılımcılar ve ülkemiz ile tarımsal ticaretini geliştirmeyi amaçlayan ülkelerin talepleri dikkate alınarak yeni Tarım İş Forumlarının planlamaları yapılmaktadır. Bu kapsamda 13. Tarım İş Forumu olarak değerlendirilen “Bulgaristan – Türkiye Tarım İş Forumu”, Bakanımız Sayın Ahmet Eşref FAKIBABA’nın teşrifleriyle 27 Kasım 2017 tarihinde Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da gerçekleştirilecektir. Söz konusu organizasyona katılmak isteyen kuruluş temsilcilerimizin aşağıda yer alan tabloyu doldurarak 8 Kasım 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar dispazar@tarim.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bulgaristan – Türkiye Tarım İş Forumunun sizlere ve ülkemize faydalı olmasını temenni ederiz,

İsim Ünvan Kurum /Kuruluş Sektör Telefon E-Posta

İHALE DUYURUSU: Altın Mevduatı İhalesi Kırgız Cumhuriyeti Sanayi, Enerji ve Maden Kaynakları Devlet Komitesi
Sayın Üyemiz,

Kırgızistan İstanbul Başkonsolosluğu’ndan kurumumuza iletilen yazıya istinaden, Kırgız Cumhuriyeti Sanayi, Enerji ve Maden Kaynakları Devlet Komitesi tarafından, toprakaltı kullanımı için Calal-Abad ili Aksı İlçesi (Malataş) altın mevduatı ihalesi yapılacaktır.

İhale ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...

Dış İlişkiler Birimi

İHALE DUYURUSU: Yol ve Ulaşım Altyapısı Katar Bayındırlık İdaresi
Değerli Firma Temsilcilerimiz,

Katar Bayındırlık idaresi ASHGHAL'in '' Roads and Infrastructure for Road 1400 and Road 300 from DW015 – Package 03 IA/2017/C/020/G '' konulu projesine ilişkin özet bilgi linkte mevcuttur.

İhale ilanına ilişkin detayları görmek için tıklayınız.

Link açılmıyorsa http://www.ashghal.gov.qa/en/Tenders/pages/default.aspx?TenderID=07103795-359e-479c-837f-eeb71bb64da3 linkini tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırarak ilgili ihale içeriğine ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

T.C. Doha Ticaret Müşavirliği
T:+974 44342130

Tunus Yatırım Forumu Yeni Tunus –Yeni Ekonomik Vizyon 9-10 Kasım 2017, Tunus

Sayın Üyemiz,

 

Tunus Yatırım Ajansı FİPA tarafından gerçekleştirilecek  18. Tunus Yatırım Forumu 9-10 Kasım 2017 tarihlerinde  El Mouradi Gammarth Hotel Tunus ta gerçekleşecektir.

 

En son 2015 yılında 17. Si gerçekleşen Forumda 48 ülkeden 466 yabancı toplam 1200 kişinin katıldığı Forum yatırımdan ticarete bir çok alanda iş birliği ve  ticari  fırsatları sunan bir platform halinde gerçekleşmiştir.

 

Bu yıl ‘’ Yeni Tunus –Yeni Ekonomik Vizyon 2017 ‘’ teması ile gerçekleşecek olup , tüm üyelerimiz davetlidir.

 

Detaylı Bilgi için : http://www.tunisiainvestmentforum.tn  adresini ziyaret edebilirisiniz.

 

Saygılarımızla,


Cibuti Yatırım Forumu Özel Altyapı Yatırımları 4-5 Aralık 2017, Cibuti
Sayın Üyemiz,

Cibuti Ticaret Odası tarafından 110. bağımsızlık günü münasebeti ile 3-7 Aralık 2017 tarihlerinde Cibuti de uluslararası bir dizi ekonomik etkinlik gerçekleştirilecektir.

Bu etkinliklerden birisi olan , Özel Altyapı Yatırımları Başlığı ile 4-5 Aralık 2017 de Palais du Peuple da gerçekleşecek olan Bölgesel Yatırım Formu etkinliğinde devlet yetkilileri , yatırımcılar, mühendisler bulaşacak gelişim ve modernizasyon ekseninde görüşmeler gerçekleştireceklerdir.

Cibuti ve Altyapı konuları ile ilgilenen tüm üyelerimiz etkinliğe davetlidir.

Daha detaylı bilgi için Cibuti Ticaret Odasına ulaşabilirsiniz:
Cibuti Ticaret Odası :
Tel: 0025321351070
Mail: ccd@ccd.dj

Saygılarımızla,

ALIM HEYETİ*1-3 Kasım İst. Kongre Merkezi -700 yabancı firma/kurum/kuruluş
İhracatı en önemli gündem maddelerinden biri haline getirmek, dış ticaretteki modern uygulamalara dikkat çekmek ve ihracatçılarımız ile yabancı satın alma temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla Meclisimiz organizasyonunda geçtiğimiz sene ilki düzenlenen ve Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat ZEYBEKCİ’nin teşrif ettiği “İhracat Zirvesi 2016” etkinliğinin ikincisi, Başbakanımız Sn. Binali YILDIRIM, Ekonomi Bakanımız Sn. Nihat ZEYBEKCİ ve diğer kıymetli Bakanlarımızın teşrifleriyle “İhracat Haftası 2017” olarak 1–3 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde (Darülbedai Cad. No:3 34367, Şişli Maçka, İstanbul/Türkiye) düzenlenecektir.

Bu bağlamda, Meclisimiz organizasyonunda, 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek “İhracat Haftası” ile eş zamanlı olarak dünya genelinden yaklaşık 700 yabancı firma/kurum/kuruluş temsilcilerinin katılım sağlayacağı ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Anılan etkinlik kapsamında, alım heyetine ilişkin “tekstil ve hammaddeleri, makine ve aksesuarları, elektrik-elektronik ve bilişim, kimyasal maddeler ve ürünleri, hazır giyim ve konfeksiyon, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar, kuru meyve ve mamulleri, çimento, cam, seramik, toprak mahsulleri, yaş meyve ve sebzeler, demir ve demir dışı metaller, çelik, deri ve deri ürünleri, mobilya, kağıt ve orman ürünleri, otomotiv ve otomotiv yedek parçaları, su ürünleri ve hayvansal mamuller, zeytin ve zeytinyağı, fındık ve ürünleri, mücevher, madencilik ürünleri, havalandırma sistemleri, halı, süs bitkileri ve ürünleri, gemi ve yat, savunma sanayi, tütün ve tütün mamulleri” sektörlerinden yabancı firmaların satın alma temsilcileri yer alacaktır.

Bu kapsamda değerli Üyelerinizin anılan tarihlerdeki etkinliğimize katılımı yeni pazarlara açılmak isteyen firmalarımız açısından büyük önem arz etmektedir.

Katılım için başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Katılım Başvurusu için tıklayınız.
İH alım heyeti Ülke ve Sektör bilgileri Listesini Görüntülemek için tıklayınız. Saygılarımızla.